11. märtsil kell 19.00

Filmiõhtu Põltsamaa lossi konvendisaalis

Film "SEPTEMBRINUMBER"

Pilet 25 krooni


2009. aasta alguses Sundance filmifestivalil suurt kära tekitanud R.J. Cutleri täispikk dokumentaalfilm 'Septembrinumber' paljastab ajakirja Vogue aasta mahukaima numbri valmimise protsessi, toimetuse värvikad karakterid ja intrigeerivad telgitagused.

Film keskendub suures osas Vogue'i peatoimetaja Anna Wintouri ja loovjuhi Grace Coddingtoni omavahelisele võitlusele ühe ajakirjanumbri kokkupanekul. Kui Grace Coddington eelistab poeetilis-fantastilist stiili, siis Anna Wintouri lähenemine on märksa pragmaatilisem. Huvitav on jälgida, kuidas moegeeniuste kohati kaootiline ja intriigiderohke koostöö kütab kirgi ning tekitab vastasleere kogu toimetuses. Nende kahe kange ning andeka naise omavaheliste kompromisside tulemusena sünnibki 'piibel', mis paneb paika järgneva 12 kuu moemaailma trendid.

Lisaks Vogue'i toimetuses toimuvale pakub film eksklusiivset sissevaadet maailma moetööstuse toimemehhanismidesse - filmis käivad Anna Wintouri halastamatu pilgu eest läbi sellised tippdisainerid nagu Vera Wang, Jean-Paul Gaultier, Oscar de la Renta ja mitmed teised. Armu ei anta ka kõnealuse septembrinumbri kaanetüdrukule, säravale Sienna Millerile.

2007. aasta Vogue septembrinumber kaalus ligi 2 kilo ja seda müüdi 13 miljonit eksemplari.
Film linastus 2009. aasta PÖFFil.

Filmiõhtuid toetab Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp