Новочебоксарск Taavi Kelder  Vali Uudised (2018), 6. aprill, nr. 27, lk. 3.

https://helumneli.ru/astrahan.html

watch Põltsamaa raamatukogu juures tegutsevad kirjandusklubi ja reisiklubi korraldavad 26. mail ühise väljasõidu kirjanik Anton Hansen Tammsaare sünnipaika Albusse, kus matkatakse „Tõe ja õiguse" radadel ning Tammsaare lapsepõlve olustikus.

go to site

watch Väljasõit kirjanik Anton Hansen Tammsaare sünnimaile Kesk-Eestisse Albusse on pühendatud Eesti Vabariik 100 ja Tammsaare 140. sünniaastapäeva tähistamisele. A. H. Tammsaare sündis 30. jaanuaril 1878.

https://rotatui.top/fodzha.html

https://polertysa.site/moskva-marino.html Väljasõidule „Tõe ja õiguse" radadele ning A. H. Tammsaare sünnikoju on oodatud kõik huvilised, sõit maksab 23 eurot ning väljasõidule registreeruda saab Põltsamaa raamatukogus.

Гармиш-Партенкирхен

https://rotatui.top/ayos-dometios.html Vastavalt esialgu paika pandud päevakavale toimub esimese asjana Vargamäe muuseumi külastus Albu vallas Vetepere külas. Selle käigus tutvutakse 19. sajandi taluelu ning romaani „Tõde ja õigus" tegevuspaigaga. Vargamäe muuseum sisaldab Anton Hansen Tammsaare elu ja loominguga seotud raamatuid, materjale ja dokumente. Muuseum on kogunud ka etnograafilisi esemeid Järva-Madise kihelkonna piirkonna elanikelt.

https://ybedijyv.ru/furmanov.html

enter site Muuseumikülastuse järel on plaanis teha ekskursioon ka Järvamaa vanima ordumõisas Albu mõisas. Albu mõisaansamblist on säilinud peahoone, ait, kaarsild, magasiait, viinaköök ja park.

click here

Орёл „Tammsaare isa Peeter Hansen ostis oma talu Albu mõisniku käest. Albu mõis on teadaolevalt vanim Järvamaa mõis. Mõisa on esmakordselt mainitud juba 1282. aastal. Mõisal on suur ja muljet avaldav ajalugu, näha saab imelisi maalinguid," rääkis Põltsamaa reisiklubi juhataja Rutt Rimmel.

source url

Монтре Edasi on plaanis teha peatus Albu vallamaja ees oleva Tammsaare ausamba juures.

https://weloteoas.site/kosta-dorada.html

Верещагино „A. H. Tammsaare oli esimene eestlane, kellele püstitati tema eluajal ausammas. Pärast ausamba juures peatumist on meil kavas ka Järva-Madise kiriku külastus. Järva-Madise kirik on üks väiksemaid ühelöövilisi kirikuid Eestis. Just selle kiriku kellad helisesid üle soo Vargamäele ja andsid märku jumalateenistuse toimumisest," sõnas Rutt Rimmel.

Верона

Уссурийск Põltsamaa reisiklubi loodi raamatukogu juurde 2015. aasta kevadel, 26. märtsil eesmärgiga vahetada üheskoos infot reisivõimaluste kohta, pajatada reisimuljeid juba külastatud paikadest või leida reisikaaslasi. Reisimuljeid vahendavate õhtute korraldamisest kasvas aga ajapikku välja väljasõitude korraldamine erinevatesse paikadesse üle Eesti. Kohe esimesel huviliste kokkusaamisel selgus, et kõige enam soovitakse reisida mööda Eestimaad paikades, kuhu omal käel pole ammu sattunud või üksinda reisi ette ei võtaks. Reisiklubi üks mõte ongi tutvuda ka kohaliku kultuuri ja ajalooga.

see url

go Siiani on käidud lda- Virumaal ja Narvas, Lõuna-Eestis, Peipsi ääres ja paljudes teistes kohtades üle Eesti. Eelmisel aastal korraldas reisiklubi väljasõidud Raplamaale ja Läänemaale -Virtsu ning Kesselaiule. Maikuus on Põltsamaa reisiklubil plaanis korraldada väljasõit ka Lätti.

https://stufftuqrto.top/yaroslavl.html

see url „Laupäeval, 5. mail peetakse Siguldas lillelaata. Meie marsruut oleks Põltsamaa-Sigulda-Valmiera kaubanduskeskus-Valka alkoholipood. Nagu näha ei ole see kultuurireis, aga miks mitte osta Lätist odavat kaupa," ütles Rutt Rimmel.

https://fakiderlik.ru/gurdzhaani.html