Kolmapäeval, 2. septembril kell 18.00

Näituse- ja konverentsisaalis

 "SUPILINNA SALASELTS"

 

"Supilinna Salaselts" on armastatud lastekirjaniku Mika Keräneni raamatutel põhinev kogupereseiklus, mis leiab aset suvises Tartus. Filmi peategelased on neli Supilinna last Mari, Sadu, Olav ja Anton, kelle rõõmus argipäev pööratakse pea peale, kui Tartut tabab salapärane mürgitus, mis pooled linna täiskasvanud lasteks muudab.

Peategelastel on lahenduse leidmiseks aega vaid 48 tundi. Nii algab pead pööritav teekond vastumürgi poole, mis viib lapsed kõige ootamatumatesse paikadesse nii maa peal kui maa all.

Supilinnas peetakse suvefestivali teadamata, et vaid loetud tundide pärast pole enam miski endine. Linnaelanike meel on rõõmus. Õhtu naelaks kujuneva balletietenduse eel mängitakse laadamänge, lüüakse klaase kokku ning nauditakse kärarikkalt teineteise seltskonda. Siinsamas luuravad sõrmust otsides ringi uudishimulik Mari (10) ja tema kolm sõpra: Sadu, Olav ja Anton. See on vaid üks seiklusmänge, millega lapsed end Mari vanaisa ülesandel ja tüdruku juhtimisel lõbustavad. Mari vanaisa ja erudiit, professor Peeter Remmelgas, on laste fantaasia ärgitaja ning põnevate mõistatuste nutikas sepistaja. Õhtupoolik kaob sumedasse suveöösse ning lapsed suunduvad peale sõrmuse leidmist koju, et järgmisel hommikul ärgata juba sootuks teistsuguses Supilinnas.

Tervet Tartu linna on tabanud võimas šokk, müstiline epideemia, mis muudab täiskasvanud lasteks. Linn on otsekui pea peale pööratud ja niidiotsad viivad eelmise õhtu peole. Tartu tänavatel leiavad aset kummalised juhtumised ning veidramast veidramad patsiendid täidavad Tartu Haigla, mida kamandab Mari ema Reet.

Lapsed kiirustavad Mari vanaisa juurde müsteeriumi põhjuseid selgitama, kuid leiavad oma suureks kohkumuseks, et ka Remmelgas on mürgitatud. Professori viimaseks lauseks enne lapseks muutumist jäävad õpetussõnad, mis suunavad lapsed kummalisele epideemiale vastumürki otsima, teejuhiks mõistatustesse peidetud vihjetega märkmik. Neljakesi tuleb lastel võimatuna näiv pusle kokku panna. Hoolimata Mari vanemate hoiatustest hoiduda sekeldustest, asub Supilinna salaselts tegutsema, trotsides kiusajate rünnakuid ja nähtamatut mürgitajat. Kiusajateks on Leo juhitud Tähtvere pätid, kes on salaseltsi nelikust vanemad ja tugevamad. Mida lähemale lapsed märkmiku saladustele jõuavad, seda enam ohustab lapsi ka keegi müstiline kõhedik nimega Mask.

Aga kes on see jube Mask? Keda saavad salaseltslased üleüldse usaldada? Kas lapsed jõuavad vastumürgiga haiglasse enne, kui saab ühele poole 48 otsustavat tundi, mille järel kõik nakatunud täiskavanud igavesti lapsemeelseks jäävad?

Sellised on vaid mõned suurtest muredest, millega meie väikestel kangelastel tuleb silmitsi seista. Kas seiklushimuliste marakrattide esmaklassilisest meeskonnatööst, erakordsest vaprususest ja jäägitust sõprusest piisab, et päästa need, kes neile kõige kallimad, kui kogu maailma näib olevat aru kaotanud ning aeg tiksub ainult nende kahjuks?

Režissöör: Margus Paju
Stsenaristid: Mihkel Ulman, Christan Gamst Miller-Harris
Operaator: Meelis Veeremets ESC
Kunstnikud: Jaagup Roomet, Kaisa Mäkinen
Monteerija: Harri Ylönen, Marion Koppel
Helilooja: Liina Kullerkupp
Helirezhissöör: Matis Rei
Produtsendid: Esko Rips, Diana Mikita
Kaasprodutsent: Jesse Fryckman (Soome)

Peaosades: Olivia Viikant, Arabella Antons, Hugo Soosaar, Karl Jakob Vibur

Teistes osades: Evelin Võigemast, Mirtel Pohla, Tiit Lilleorg, Ott Aardam, Karin Rask, Kaido Höövelson, Sten-Markus Rohtla, Gregor Kelder, Meriliis Lillemägi, Peeter Volkonski, Anu Lamp, Tõnu Oja, Jaak Prints, Argo Aadli, Ain Lutsepp, Jonathan Peterson, Lauri Nebel

Levitaja: Nafta Films
Žanr: Seiklusfilm, Koguperefilm
Filmi pikkus: 1h 45 min