• Raamatukogu reedel, 29. märtsil SULETUD (Sisetööpäev)

Vali Uudised (2015), 22. juuli, nr. 53, lk. 3.

30. juulini on kojulaenutuses raamatunäitus ,,Unistuste reisile". Reisiraamatuid neile, kel  reisimise kirg. Raamatuid on nii  eesti kui välisautoritelt, nii kaugematest kui lähematest paikadest. 30. juulini on lugemissaalis raamatunäitus „Kunstnik ja graafik Theodor Gehlhaar 210". Baltisaksa kunstnik ja  graafik T. Gehlhaari töödest  on kõige tuntumad litograafiad sarjast ,,lseloomustavaid stseene Eesti-ja Liivimaa talurahva  elust...". Sarja kuulub ka pilt  „Eestlasi Viljandi ja Põltsamaa ümbrusest".

27. augustini on konverentsi-ja näitusesaalis näitus „Sallid maa ja mere tagant". Tekstiilinäitus  eksponeerib reisidelt ostetud  salle ja rätikuid. Sall või rätik  on üks sagedamini reisidelt  kaasa toodud kaubaartikkeI,  mis sobib mälestusesemena nii  suveniiriks kui kingituseks, aga  on ka kasulik tarbeese. Sallide  väljapanek annab toreda pildi  riikidest, mida külastatakse,  aga samas ka eesti inimese  maitsest, värvivalikust ja otstarbekusest.

27. augustini on fuajee vitriinides näitus „Ehteid maaja mere  tagant". Ehted pärinevad reisidelt aastail 1985-2015. Väljapanek annab pildi maadest,  kuhu on põltsamaalase jalg  aastate jooksul viinud. Samas  on igal pärlil, kaelakeel, kõrvarõngal või sõrmusel oma lugu ja emotsionaalne väärtus, seotud kas selle ostmise, kinkimise või mõne muu juhtumiga.