FILMIÕHTU

neljapäeval, 3. aprillil kell 19.00

Näituse- ja konverentsisaalis

 "HÄRRA MORGANI VIIMANE ARMASTUS"

 

Matthew Morgan (Michael Caine) on endine ülikooliproferssor, kes kolis koos oma naise Joaniga (Jane Alexander) Pariisi pensionipõlve veetma. Pärast naise surma veeretab löödud mees päevi õhtusse kui kuutõbine, kuni ootamatu kohtumine ta elule tagasi äratab. Sellest päevast, kui Pauline ulatab talle bussis abikäe, hakkab põikpäine ja tüdinenud Matthew Morgan tagasi õnne poole komberdama. Teda rabab jalust noore naise relvitukstegev vitaalsus ja vankumatu optimism ning vanaldasest õpetajast saab uskumatul kombel elu üliõpilane. Nende igapäevaste jalutuskäikude ajal läbi Pariisi, lõunate ajal pargis ja väljasõitudes maale avastab see veider paar sõpruse pärleid, seltskonnast tulenevat lohutust, romantika maitset – ja perekonna tähendust. Nad mõlemad peavad taastama usu inimestesse, kes hoolivad. Pauline tervitab uut sorti perekonna ideed ning Matthew leiab taas kontakti oma võõraks jäänud poja Miles’iga, kellele omakorda lähevad muutused isas sügavalt korda.

Sündmused, mis algavad Miles’i ja tema õe Kareni läbikukkunud katsest tuua Matthew tagasi koju Ameerikasse, viivad Miles’i enda elus selliste tagajärgedeni, mida ta kunagi poleks oodanud. Just õigel ajal õpivad isa ja poeg teineteist taas austama, et unustada mineviku erimeelsused ning minna koos tulevikku. Nende elu õppetundide kaudu leiavad nad kumbki omal moel taaskord armastuse ja lootuse.

HÄRRA MORGANI VIIMANE ARMASTUS on sakslanna Sandra Nettelbecki ("Bella Martha", 2001) liigutavalt südamlik lugu ootamatust sõprusest, mille peaosades teevad sümpaatsed rollid kahekordne Oscari-võitja Sir Michael Caine (Christopher Nolani Batmani triloogia) ja Clémence Poésy ("127 tundi", "Palgamõrvarid Brügges").

Osades: Michael Caine, Clémence Poésy, Gillian Anderson (telesari "Salatoimikud"), Justin Kirk (telesari "Weeds"), Jane Alexander ("Kramer vs Kramer", "Ring") 

Žanr: Draama, romantika
Filmi pikkus: 1h 56 min