neljapäeval, 3. oktoobril kell 19.00

Näituse- ja konverentsisaalis

"KUST TULEB TOLM JA KUHU KAOB RAHA"

 


Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo film
viib vaatajad Teater NO99 suurejoonelise poliitilise teatriprojekti "Ühtne Eesti" kulisside taha ning analüüsib selle ühiskondlikku mõju.
Film näitab poliitilisi manipulatsioone,
emotsioone, hirme, bravuuri ja tahet.

See on film asjade seisust 2010 ja 2013. Küsimus pole, kelle poolt sa valid 20. oktoobril. Küsimus on, mis põhjusel sa lähed valima? Küsimus on, mis põhjusel sa kandideerid? Kes sa oled, et sa valid? Kes sa oled, et sind valitaks?

Kolm ja pool aastat tagasi olid 7500 inimest Saku Suurhallis ja hoidsid hinge kinni. Nad ootasid, et sünniks uus partei – “Ühtne Eesti”. Kaks kuud oli Teater NO99 veennud avalikkust, et selle poole liigutakse. Ja avalikkus uskus. Sest nad tahtsid uskuda. Oli hetk, mil rahvas ootas, et teater päästab Eesti poliitika.

See oli Eesti ajaloo suurim sotsiaalne eksperiment, mis valgustas läbi, kuidas toimib Eesti poliitika ja mille järgi otsustab Eesti valija. Kolm ja pool aastat on piisav aeg, et küsida: kas "Ühtne Eesti" muutis midagi? Kas 20. oktoober tuleb teisiti?

"Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha" on Teater NO99 esimene filmiprojekt, mis jõuab kinodesse koostöös Allfilmiga. Näete asju, mida te toona ei näinud.

Filmis astuvad üles mh Ain Seppik, Daniel Vaarik, Indrek Saar, Rein Lang, Tarmo Jüristo, Silver Meikar, Allar Jõks jpt.

Žanr: Dokumentaal, Eesti, Ajalooline eepos

Filmi pikkus: 1h 40 min