• Raamatukogu reedel, 27. aprillil SULETUD (Sisetööpäev)

     
  • Harrastuskunstnikud Põltsamaal

    Loe edasi...

24. novembril kell 19.00

Näituse- ja konverentsisaalis

"HERTSOGINNA"


Georgiana (Keira Knightley) sai tuntuks oma karisma, ilu ja ekstravagantse maitse tõttu ning kogus hiljem kurikuulsust hasartmängusõltuvuse ja armulugudega. Noorukese neiuna abiellus ta oma ema leedi Spenceri (Charlotte Rampling) mahitusel Devonshire’i erakliku ja tundetu hertsogiga (Ralph Fiennes), kes oli usaldusisikuks nii kuningliku perekonna kui ka valitsuskabineti liikmetele, ent kellel nappis huvi oma kauni naise vastu. Hoolimata abieluprobleemidest tõusis värske hertsoginna kiiresti moeikooniks ning leidliku poliitikuna tegutsedes sai temast kogu rahva lemmik, olles samas väga keerulise saatusega naine. Seepärast samastatakse teda ka Printsess Dianaga, kes on hertsoginnaga kaugelt sugulane. Kahe naise traagilised elusaatused on paljuski sarnased.

Peenetundelise kostüümidraama peateema on meeleheitlik armastuseotsing. Lisaks Georgiana kirglikule, ent paratamatule hukule määratud armusuhetele krahv Grey’ga (Dominic Cooper), elas hertsoginna kümneid aastaid koos oma abikaasa ja parima sõbrannaga, moodustades üsnagi õõvastava armukolmnurga.

“HERTSOGINNA” on väga kaasaegselt mõjuv lugu kuulsusest ja meeleheitlikust armastusest. Film põhineb Amanda Foremani biograafilisel menuromaanil “Georgiana, Devonshire’i hertsoginna”.

Film sai Oscari kostüümide kategoorias.

Film kandideeris Kuldgloobusele parima meeskõrvalosatäitja kategoorias - Ralph Fiennes.

Originaalpealkiri: The Duchess
Žanr : draama
Filmi pikkus: 110 min.
Lavastaja: Saul Dibb
Produtsent: Michael Kuhn, Gabrielle Tana
Stsenarist: Anders Thomas Jensen, Jeffrey Hatcher, Saul Dibb
Muusika: Rachel Portman
Näitlejad: Keira Knightley, Ralph Fiennes, Charlotte Rampling, Dominic Cooper
Tootmisaasta:: Suurbritannia (2008)