Filmiõhtu 3. märtsil kell 19.00

Põltsamaa lossi konvendisaalis

"MURTUD EMBUSED"MURTUD EMBUSED on kirglik melodraama kultuslavastaja Pedro Almodóvarilt, kelle eelmine kassahitt "Volver" oli ka Eestis äärmiselt menukas. Kirevaid suhteid lahkava suurepärase armastusloo peaosas on taas Almodóvari üks lemmiknäitleja - võluv Penélope Cruz.

Üks mees kirjutab, elab ja armastab pimeduses. Neljateistkümne aasta eest sattus ta Lanzarote saarel autoõnnetusse, milles kaotas nägemise ja ka oma armastatud naise Lena (Penélope Cruz).

Mehel on kaks nime: Harry Caine on ta kirjanduslik pseudonüüm ning Mateo Blanco on ta pärisnimi. Pärast avariid kasutab Mateo (Lluis Homar) ainult pseudonüümi Harry, sest talle tundub lihtsam mõelda, et Mateo Blanco sai koos Lenaga surma.

Harry Caine elatab end stsenaariumide kirjutamisega. Tal on ka kaks abilist - ustav produtsent Judit Garca (Blanca Portillo) ja tolle poeg Diego (Tamar Novas), kes on talle sekretäri, masinakirjutaja ja teejuhi eest. Ühel õhtul juhtub Diegoga õnnetus ja Harry on sunnitud noormehe eest hoolitsema. Kui Diego pärib Harrylt tema Mateo aegade kohta, hakkabki mees 14 aasta tagustest sündmustest viimaks rääkima...

Mateo, Lena, Juditi, Diego ja Ernesto Marteli (José Luis Gómez) loos on põimunud saatus, armukadedus, võimu kuritarvitamine, reetmine ja süükompleks. See on ühtaegu liigutav ja kohutav lugu, mille sümboliks on tuhandeks tükiks rebitud foto kahest embavast armastajast.

Näitlejad: Penélope Cruz, Lluis Homar, Blanca Portillo, José Luis Gómez, Tamar Novas, Rubén Ochandiano